Sports Prizes for Spring Term

12th September 2018

Congratulations to all the pupils who were awarded sports prizes for the Spring Term!

SPORTS PRIZES 2018- Girls and Boys

AWARD

Year 2 Award

Junior- Year 3 & 4

Intermediate- Year 5 & 6

Senior- Year 7 & 8

NAME

FOOTBALL- Boys & Girls

 

 

Year 2 Most Promising

 

Sam Terry

Junior Player of the Year

 

Beau Redknapp

Intermediate Player of the Year

 

Woody Malby-Nightingale

Senior Player of the Year

 

Hugo Few

Most Promising Player

 

Arthur Parker

 

Sportsmanship in Football

 

Dylan Guganeswaran

Female- Most Promising Junior Player

 

Kiera Johnson

Female- Most promising Senior Player

 

Summer Terry

NETBALL

Year 2 Most Promising

 

Darcy Peatfield

Junior Netball Player of the Year

 

Antonia Bednall

Intermediate Netball of the Year

 

Rayyan AL-Zawawi

Senior Netball Player of the Year

 

Anna Andrews

Sportsmanship in Netball

 

Darcie Walsh

Most Promising Netball Player

 

Poppy Morison

RUGBY

 

 

Year 2 Most Promising

 

Nathan Okonkwo

Junior Rugby Player of the Year

 

Harry Chhabra

Intermediate Rugby Player of the Year

 

Callum Munro

Senior Rugby Player of the Year

 

Joe Patient

Sportsmanship in Rugby

 

Kosti Kemp-Pedersen

Most Promising Rugby Player

 

Alex Morcombe

HOCKEY- Girls/Boys

 

Year 2 Most Promising

 

Ella Guganeswaran/Caleb Johnson

Junior Hockey Player of the Year

 

Sophie James/ Isaac Hodge

Intermediate Hockey Player of the Year

 

Charlotte Heap/ Jesse Goodall

Senior Hockey Player of the Year

 

Zoe Lawrence/Dali Doljanin

Most Promising Hockey Player

 

Sophie Thompson/Ferdi Wright

Sportsmanship in Hockey

 

Josie Heap/Kanta Morishige

 

 

Year 3

 

Allegra Meade/ Ollie Drake

Year 4

 

Lauren Hasselbaink/ Matthew Jarrett

Year 5

 

Jessica Thompson/ Jackson Garner

Year 6

 

Isabel Duetoft/ Nikolaj Kemp-Pedersen

Year 7

 

Gracie Butler/ Peter Jarrett

Year 8

Lizzie Haugar/ Magnus Kemp-Pedersen

 

Rowing- Girls & Boys

 

 

Year 7 & 8

 

Most Promising Rower

 

Amelia Sachedina/ Alex Washington

Rower of the Year

Jasmine Baker/ Benjamin Pettifar

 

 

Toddler Group

Wednesday 19 June

10 am – 12 noon

Book your place here